Markýzy


Markýzy mají několik předností. Především jsou schopny zastínit větší plochy teras, balkónů či prosklených výloh. Dále dotváří architektonický vzhled objektu a stávají se jeho nedílnou součástí.
Ovládání markýz je velice jednoduché. Základním typem je ovládání klikou. V případě většího počtu markýz nebo markýzy s větší plochou je pohodlnější motorické ovládání se spínačem nebo dálkovým ovládáním. Žádaným doplňkem dnes bývá i větrné čidlo, které automaticky stáhne markýzu při velkém větru a zabrání tak poškození. Dále čidla slunce a déšť.
Clona může být opatřena i světelným nebo časovým spínačem. Látky jsou vyrobeny ze 100% akrylového vlákna a vyznačují se dlouhou životností a stálobarevností.
Výběr látek je z velkého množství moderních vzorů.

Výsuvné markýzy


Azur
Markýza s označením Azur představuje ideální poměr mezi užitnou hodnotou a cenou.
I z tohoto důvodu se v současné době jedná o nejpoužívanější markýzu.
Je vhodná pro stínění teras rodinných domů, všech typů balkónů, výloh obchodů i zahradních restaurací


Delta

Delta je ekonomickým typem výsuvné markýzy.
Je vhodná pro stínění menších teras rodinných domů nebo balkónů. Látka je navíjena na hřídel, na jejichž koncích jsou kombinované držáky pro uchycení konzol a ramen.
Pomocí konzol může být tato markýza namontována na zeď nebona strop.
Kloubová ramena zajišťují optimální napnutí vysouvané látky.


Trion

Markýza Trion představuje novou generaci výsuvných clon s nosným trojhranným profilem. Proti jiným typům výsuvných markýz má tato clona zesíleny všechny důležité části konstrukce, a proto patří mezi nejspolehlivější markýzy na českém trhu.
Je vhodná pro široké využití a to od stínění teras, větších balkónů až po zastínění výloh obchodů nebo zastřešení venkovních zahrádek u restaurací.


Trion plus

Trion s překříženými rameny je speciální typ clony sestavené na nosném profilu.
Tato jedinečná konstrukce umožňuje větší výsuv výrobku, než je jeho šířka.
Kloubová ramena od 120 cm do 350 cm jsou v zavřeném stavu umístěna pod sebou a při vysouvání se kříží. Rafinované a elegantní provedení konstrukce Trionu s překříženými rameny dává možnost zastínit např. hlavní vstup do budovy, úzké střešní terasy, nebo mnoho dalších míst, kde při požadovaném velkém výsuvu nezbývá místo na dostatečnou šíři výrobku.


Jumbo

Markýza Jumbo je velkoplošná clona vyvinutá speciálně pro velký výsuv ramen
až do pěti metrů. Při využití maximální šířky 18 m může být plocha markýzy 90 m2.
Clona je určena pro použití všude tam, kde je požadován velký výsuv ramen bez
prostorových podpěr. Špičkové vlastnosti dávají této markýze především teleskopická
ramena nové generace. Ta zajišťují vysokou stabilitu markýzy, maximální napnutí látky
a rovnoběžnou polohu ramen vůči látce bez viditelných průhybů. Důležitá je také skutečnost,
že při poruše ramena nevystřelují vpřed, ale plynule vyjíždějí.


Selekt

Kompaktní markýza s kloubovými rameny Selekt je zavěšená na trojhranném nosném profilu, který může být namontován na stěnu, strop nebo krokev. Tato clona byla vyvinuta především pro zastínění zahradních restaurací, teras, obchodů a dalších venkovních ploch. Pomocí stavěcího šroubu lze sklon markýzy Selekt nastavit od úhlu 0° do 60°. Ovládání markýzy je standardně zajištěno převodovkou s odnímatelnou klikou. U markýzy s výsuvem 400 cm musí být pohon na motor.


Ideal
Markýza Ideal představuje cenově výhodnější variantu kazetové markýzy Casabox. Kazetová schránka pro uschování látky je ze shora uzavřena stejně jako u Casaboxu a odspodu otevřena. Celá konstrukce působí velice lehce a elegantně. Markýza Ideal je určena pro stínění menších ploch.


Kazetové markýzy


Casabox
Markýza Casabox je kazetová clona s maximálním výsuvem ramen 2,5 m. Je vhodná pro stínění balkónů, teras rodinných domů a často se používá i jako stínění výloh obchodů. Kazetový systém umožní uschování látky v době, kdy markýza není používána. Tím dochází k výraznému prodloužení životnosti látky. Kazeta má velice malé rozměry 123 x 215 mm a působí tak velice elegantně.Praktický upevňovací systém je vhodný pro montáž na stěnu i do stropu.


Tendabox
Tendabox je kompaktní kazetová clona se zajímavým tvarem a moderním designem. Při jejím vývoji byly využity desetileté technické zkušenosti a nejnovější poznatky v tomto oboru. Zaoblený tvar kastlíku a předního profilu působí velmi elegantně a nadčasově. Kazetový systém umožní uschování látky v době, kdy markýza není používána. Tím dochází k výraznému prodloužení životnosti.


Svislé clony


Universal
Markýzy Universal jsou svislé fasádní clony. Jsou vhodné jako venkovní stínění všech typů oken, balkónů a teras. Jejich výhodou je malý rozměr schránek na látku, možnost použití široké barevné škály látek a při použití speciálních látek Soltis umožnění částečného průhledu i při zatažené cloně.


Vertikal
Svislé fasádní clony Vertikal jsou vhodné pro venkovní stínění všech typů oken, balkónů a teras.


Verimatik
Verimatik je speciálně určen pro vertikální zastínění fasád. Tato clona je výjimečná způsobem vysunování zdola nahoru. Tím optimálně reguluje denní světlo v místnosti. Vysoké napnutí látky zajišťuje mechanismus plynových pružin, který je integrován ve vodících lištách. Zakulacený ochranný box uzavřený koncovou lištou a postranním vedením slouží zároveň jako dokonalý architektonický prvek.


Roltex
Venkovní kazetová clona Roltex 75 je kompaktní zařízení určené pro ochranu interiérů budov před přímým slunečním zářením a k udržování tepelné a světelné pohody v místnosti. Svým charakterem je určená k širokému využití do bytů, úřadů, nemocnic apod.


Balkónové markýzy


Metro
Markýza Metro je klasická balkónová clona se sklopnými rameny. Tato ramena jsou
pod vysokým tlakem pružin, aby bylo zaručeno pevné vypnutí látky. Konstrukce markýzy je v základním provedení bílá, stříbrná nebo hnědá, za příplatek je možno dodat jakoukoliv barvu dle RAL. Markýzy Metro bývají nejčastěji ovládány klikou, ale je možno je připojit k motoru s dálkovým ovládáním. Markýzy Metro lze použít pro stínění velkých prosklených fasád.


Metro box
Markýza Metro Box vychází z markýzy Metro, je však doplněna o kazetu, která chrání látku
v navinutém stavu. Markýzy Metro Box jsou vhodné, díky jejich subtilnosti, pro montáž do
lehkých hliníkových fasádních profilů. Malé konstrukční rozměry dovolují i zastínění úzkých oken.


Metro light
Metro Light je fasádní markýza, která byla vyvinuta podle nejnovějších architektonických požadavků. Moderní oválný box, jemné vodící lišty a elegantně řešené detaily předurčují tyto clony k použití při stínění moderních fasád a výloh obchodů.


Zastínění zimních zahrad


Airomatik
Markýza Airomatik je konstruována pro venkovní zastínění zimních zahrad, skleněných
krytin nebo střešních oken.
Pomocí patentovaného mechanismu plynových pružin v bočním vedení může být clona Airomatik montována ve všech polohách od svislé až po vodorovnou. Airomatik je standardně vybaven motorem, který může být doplněn o dálkové ovládání nebo automatiky slunce, vítr, teplota.


Targa
Markýza Targa je konstruována pro venkovní zastínění zimních zahrad a skleněných krytin. Vysoké napnutí látky zajišťuje mechanismus plynových pružin, který je integrován ve vodících lištách. Nově vyvinuté technické řešení Targa-Plus umožňuje prostřednictvím patentovaných dvoudílných teleskopických vodících lišt vyvést látku přes okraj střechy zimní zahrady.


Lunerco
Látková clona Lunero se používá pro zatemnění přednáškových a konferenčních místností. Vyznačuje se hranatou stavbou boxu, který je nasazen na postranní vodící lišty. Tyto lišty jsou pro dosažení úplného efektu zatemnění vybaveny přiléhavým těsněním. Samonosný box umožňuje jednoduchou montáž clony a po zatažení spodní lišty je dokonale uzavřen.


Arkada
Arkada byla vyvinuta speciálně pro kombinované šikmé a svislé zastínění prosklených staveb.Stálé napnutí látky garantuje mechanismus plynových pružin integrovaný v čelním profilu. Ohyb vodících lišt v místě přechodu ze šikmé do svislé části je možno realizovat od úhlu zakřivení 0° až 90°. Vodící lišta slouží zároveň k upevnění válcových vzpěr. Ochranný box v kulatém provedení je po zatažení markýzy perfektně uzavřen a chrání tak látku před větrem, deštěm či sněhem. Arkada je standardně dodávána s motorem.


Pergola


Miranda
Pergola Miranda P8000 je flexibilní systém ochrany proti povětrnostním vlivům pro terasy rodinných domů i restaurací. Konzoly a spolehlivé trojhranné ocelové nosné tyče zaručují jednoduchou montáž hliníkové konstrukce na stěnu nebo strop. Pro zachování konstantně napnuté látky je podle šířky markýzy použito dvou nebo více podélných profilů, které jsou vybaveny integrovaným mechanismem plynových pružin. Pergolu je možno ovládat pouze motorem, který může být doplněn dálkovým ovládáním nebo slunečním, větrným či dešťovým čidlem.


Samostatně stojící markýzy


Ombramobil
Ombramobil je samostatně stojící dvojitá clona, která zajišťuje zastínění velkých ploch a chrání také proti lehkému dešti. Stojiny, umístěné po stranáchclony, nenarušují prostor krytý touto clonou jako je tomu u slunečníků. Ombramobil je mnohostranně použitelný, např. pro restaurační provozy nebo v soukromí, ale taképro dětské školky nebo stánky na tržišti. Konstrukce je mobilní – smontování a demontování je možné v krátkém čase.